Najlepsze Producenci Samochodów Na Świecie Według Market Cap

Zobacz rozdzielczość infografiki klikając tutaj.

Odkąd Apple i inne firmy Big Tech osiągnęły kapitalizację rynkową w wysokości 1 biliona dolarów, wiele sektorów odwraca się do śledzenia – w tym przemysł motoryzacyjny.

Ale wśród tych marek samochodów, które rywalizują, aby osiągnąć tę całkowitą ocenę, niektórzy są bliżej linii końcowej niż inni. Ta wizualizacja wykorzystuje dane z Yahoo Finance do rankingu najlepszych światowych producentów samochodów według kapitalizacji rynkowej.

Co może to wpłynąć na przyszłość przemysłu motoryzacyjnego?

Specjalny hat-tip dla Brandon Knoblauch do sporządzania oryginalnego, regularnie aktualizowanego arkusza.

Najlepsze Producenci Samochodów Na Świecie

Jest oczywiste, że jedna firma traci daleko przed pakietem. W konkurencji, aby zdobyć ten nagrany tytuł, Tesla jest niewątpliwie ulubionym do tej pory.

Samochód elektryczny (EV) i firma czystej energii po raz pierwszy stały się najcenniejszym producentem samochodów na świecie w czerwcu 2020 roku i nie pokazują żadnych oznak spowalniających swoją trasę.

Rank Company Market Cap (US$B) Kraj #1 Tesla $795.8 🇺🇸 USA #2 Toyota $207.5 Japonia #3 Volkswagen $96.7 🇺🇸 Niemcy #4 BYD $92.7 🇺🇸 Chiny #5 NIO $89.5 🇺🇸 Chiny #6 Daimler $72.8 🇺🇸 Niemcy #7 General Motors $71.3 🇺🇸 USA #8 BMW $54.2 🇺🇸 Niemcy #9 Stellantis $54.2 🇺🇸 Niemcy #10 Ferrari $52.5 🇺🇸 Włochy #11 Honda $46.9 🇺🇸 Japonia #12 Hyundai $46.8 🇺🇸 Korea Południowa #13 SAIC $45.2 🇺🇸 Chiny #14 Geely $39.5 🇺🇸 Chiny #15 Ford $79.4 🇺🇸 U.

Wszystkie dane od 15 stycznia 2021 (9:30 AM PST)

Korzyść konkurencyjna firmy Tesla wynika z jej poświęconego na badania i rozwój (R&D). W rzeczywistości wielu jego konkurentów przyznało, że elektronika Tesla znacznie przewyższa własną – wstrząs ujawnił, że jego akumulatory i czipy AI są około sześciu lat przed innymi gigantami przemysłowymi, takimi jak Toyota i Volkswagen.

Zielona Rewolucja Trwa

Ogromny wzrost Tesla może odzwierciedlić nieuniknioną zieloną rewolucję w przemyśle. Już wiele wiodących marek podążało śladami firmy, ogłaszając swoje ambitne plany, aby dodać więcej EV do linii pojazdów.

Oto jak wybór producentów samochodów obejmuje przyszłość elektryczną:

Toyota: Ranking #2

Toyota, drugi najcenniejszy producent samochodów na świecie, nieustannie zwiększa produkcję EV. W 2020 roku wyprodukował 10 000 EV i planuje to zwiększyć do 30 000 w 2021 roku.

Dzięki tym stopniowym wzrostom firma ma nadzieję osiągnąć oczekiwany cel 500 000 EV do 2025 roku. Toyota zamierza również zaprezentować 10 nowych modeli na całym świecie, aby osiągnąć ten cel.

Volkswagen: Ranking #3

Do 2025 roku Volkswagen planuje zainwestować 86 miliardów dolarów w technologie cyfrowe i elektryczne. Biorąc pod uwagę, że producent samochodów generuje największe dochody na sekundę wszystkich producentów samochodów, nie dziwi to, że Volkswagen patrzy w przyszłość, aby utrzymać takie liczby.

Firma jest również dobrze umieszczona w kierunku przepływu potencjalnego przemieszczania się konsumentów w kierunku elektrowni elektrycznej w Europie. W odpowiedzi na rygorystyczne cele emisji w regionie, Volkswagen zwiększył swoje zaplanowane proporcje sprzedaży dla europejskich sprzedaży hybrydowych i elektrycznych nieruchomości z 40% do 60% do 2030 roku.

Byd I Nio: Ranking #4-5

Chiny wkrótce skoczyły na elektryczny bandwagon. Pragnąc uczynić swoją markę światowym liderem w rozwijającej się technologii akumulatorów lityum-ionowych (istotnym składnikiem jakiegokolwiek systemu elektrycznego), chiński rząd wydał miliardy dolarów w subsydiach – napędzając wzrost krajowych producentów samochodów BYD i Nio.

BYD zyskał zainteresowanie i uwagę swojego miliardera bakera Warren Buffeta, podczas gdy Nio jest reakcją Chin na Tesla i próbą złapania rynku EV lokalnie.

General Motors: Ranking #7

General Motors inwestuje 27 miliardów dolarów w samochody elektryczne i w pełni autonomiczne. To jest tylko szczyt lodowca, również – firma ma nadzieję również uruchomić 30 nowych samochodów w pełni elektrycznych w tym samym roku.

Jednym szczególnym czynnikiem jest zaufanie GM: jego nowe tworzenie akumulatora EV. Będą w stanie rozszerzyć zasięg swoich nowych pojazdów elektrycznych do 400 mil (644 km) na pojedynczy ładunek, w tempie, który rywalizuje z Tesla Model S.

Stellantis: Ranking #9

W długotrwałym kroku Fiat Chrysler i Peugeot S.A. zakończyły połączenie w Stellantis N.V. 16 stycznia 2021 roku.

Z połączonymi siłami i funduszami umowy w wysokości 52 miliardów dolarów, nowy holenderski producent samochodów ma nadzieję rywalizować z większymi markami i jeszcze szybciej rywalizować w kierunku zmiany energii elektrycznej.

Honda: Ranking #11

Mówiąc o szybkich wyścigach, Honda zdecydowała się opuścić przyszłe Mistrzostwa Świata Formuły 1 (F1). Ponieważ te konkursy były zwykle sposobem, aby firma pokazała swoje zdolności inżynieryjne, ruch był zaskakujący.

Istnieje jednak wielki powód, dla którego podjęto tę decyzję. Honda zamierza skupić się na swojej zobowiązaniu do neutralności węgla do 2050 roku. Aby to zrobić, będzie to przeniesienie swoich zasobów finansowych z F1 i w kierunku R&D do technologii pojazdów komórkowych paliwa (FCV) i baterii EV (BEV).

Ford: Ranking #15

Ford wie dokładnie, czego pragną jego fani. W tym względzie jego plany elektryzacji zaczynają się od jego najbardziej popularnych samochodów komercyjnych, takich jak Mustang Mach-E SUV. Jest to główna strategia Forda, aby przyciągnąć nowych nabywców EV, w ramach większej agendy inwestycyjnej w wysokości 11,5 mld dolarów do EV do 2022 roku.

Podczas gdy specje samochodu są porównywalne do modelu Y Tesla, jego inżynierowie również pociągnęli się z iPhone’a i Netflixa, aby włączyć system infotainment i profile kierowcy, aby stworzyć naprawdę technologiczny pierwszy model.

Prędkość W Horyzoncie

Wraz z coraz większą liczbą firm, innowacje EV w całym przemyśle mogą zmusić ruch do obniżenia ogólnych kosztów, rozszerzenia całkowitej gamy pojazdów i wprowadzenia wszelkich innych obaw potencjalnych nabywców do odpoczynku.

Podczas gdy Tesla jest obecnie w najlepszej pozycji, aby stać się pierwszym producentem samochodów osiągającym 1 bilion dolarów, ile czasu zajmie dla innych, aby złapać?

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.